Zázračný recept nejen proti nachlazení z kurkumy

dne

Kurkuma obsahuje velmi silné protizánětlivé a protirakovinné látky. Tento zázračný zlatý prášek působí na tzv. receptory COX-2 a MMP9. Navíc mění mnoho běžných tzv. opisových (transkripčních) faktorů rakovinných buněk, jako je např. NF-Kappa Beta. Kurkuminoidy mnoho vědců označuje za nejmocnějších protirakovinné substance na této planetě.

Umí snižovat koncentraci krevních tuků, působí proti tvorbě žlučových kamenů a navíc významně zlepšuje činnost mozku a zlepšuje funkci srdce. Má blahodárné účinky na játra i ledviny a úspěšně se využívá při zánětech postihujících trávicí trakt, zažívacích problémech. Celkově pomáhá zlepšit fungování oběhové soustavy a posílení imunitního systému. Můžete ji najít obsaženou i v oblíbeném koření kari.

S kurkumou jsem se setkala úplně náhodou ve vzorku čaje, který mi nabídla k vyzkoušení milá prodavačka. Říkala, že by mi tento čaj alespoň trochu mohl pomoct. V té době jsem totiž trpěla velmi nepříjemným kašlem, který se mi neustále a neustále vracel. Už jsem byla opravdu zoufalá. Zkoušela jsem toho před kurkumovým mlékem opravdu hodně, různé bylinky, vitamíny,… Dokonce mi doktorka předepsala i antibiotika.

A to je, co říct, protože já léky nesnáším, když opravdu nutně nemusím necpu je do sebe. Nic z medikamentů mi však nepomáhalo. A já byla opět zoufalá. Nemoc se stále vracela.

Čaj s nižším obsahem kurkumy, který mi nabídla prodavačka mi sice trochu ulevil, ale nebylo to o moc lepší. Zjistila jsem že obsah kurkumy je v něm nízký. Také jsem si přečetla o kurkumě mnoho informací a rozhodla jsem se vyzkoušet toto skvělé kurkumové mléko, které se vyrábí přímo z prášku kurkumy. Musím říct, že mi skutečně pomohlo a postavilo mě na nohy. Tak já doufám, že tento recept pomůže i Vám.

Ingredience:

 • 2 hrnky mléka (sojového, kravského, mandlového nebo kokosového – dle libosti)
 • 1 lžíce kokosového oleje
 • 1 lžíce kurkumy
 • 1 lžička kardamomu
 • 1 lžička mleté skořice
 • 1/2 lžičky kayenského pepře
 • 1/2 strouhaného zázvoru

Postup 1
RAW MLÉKO:

Můžeme si vytvořit buď RAW verzi Kurkumového mléka, kdy všechny ingredience hodíme do mixéru a promixujeme. Tohle je podle mě ten nejlepší a nejjednodušší způsob. Je lepší i z hlediska obsahu vitamínů, protože vařením ztrácíme mnoho potřebných vitamínů. Tímto je udržíme všechny pěkně pohromadě. Takže navíc skvělá vitamínová FRESH bomba!!!

Postup 2
TEPLÉ MLÉKO:

Někdy se také potřebujeme zahřát, zvlášť v zimě nebo pokud onemocníme. A to nám poslouží druhá verze receptu tepelně upraveného kurkumového mléka.

 Všechny ingredience kromě medu vložíme do hrnce a  povaříme 8-10 minut. Nakonec přidáme med. Hotové mléko popíjíme.

 Naškodu taky není dát půl lžičky kurkumy do džusu (třeba pomerančového), prošejkovat a pak vypít.

7 Comments Add yours

 1. zvodret iluret napsal:

  Absolutely written subject matter, regards for entropy.

 2. Mable Delpit napsal:

  Really clear site, thanks for this post.

 3. bigtitsatschool romi rain general stockings net

 4. japanese mari wakui partyhardcore indian mighty

 5. maria eriyori napsal:

  japanese cosplay maid selector fucking thegym

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..