Francouzský dezert čokoládové MOUSSE

dne
Rychlé, chutné nadýchané a hlavně čokoládové. Dámy a pánové představuji Vám recept na skvělý dezert Čokoládové Mousse neboli pěnu Mousse au chocolat. Pochází ze země proslulé samými dobrotami – vínem, baget, sýrů…z Francie. Vyrábí se buď z vaječných bílků nebo ze šlehačky. Já mousse vyrobila ze šlehačky, bez vaječných bílků. Mousse au chocolat je opravdu výborné.
Poprvé jsem ho ochutnala v jedné Brněnské kavárně. S kamarádkou ke kafíčku jsme si vybraly tento pěkně vypadající francouzský dezert se zajímavým názvem. Byla z něj úplně nadšená. Já také.
Když jsme šly do té kavárny za delší dobu znovu. Těšily jsme se, že si dáme mousse jako kdysi. Bohužel naše chuťové buňky byly zklamány. Prý už ho tam nemají. A ani mít nebudou. Bylo nám to líto. Měla jsem na něj pořád chuť. Proto jsem se rozhodla vyrobit si mousse sama doma. A povedlo se mi!
Úžasně se rozplývá na jazyku, tvořený bublinkami vzduchu. Lehký, načechraný, krémový. Jednoduchý na přípravu, zkuste nepodlehnout.
 
Ingredience:
  • 250 g kvalitní čokolády
  • 50 g másla
  • Vanilku
  • 60 ml vody
  • 1 kelímek smetany ke šlehání
  • ovoce na ozdobu (borůvky, maliny, jahody)
Postup:
 
V menším hrnci na mírném ohni rozpustíme máslo. Přidáme nalámanou kvalitní čokoládu. Opatrně mícháme aby se čokoláda nepřipálila.
Pomalu přilíváme vodu a stále mícháme, opatrně ať se nám hmota nesrazí. Jakmile je hotovo, hrnec s hmotou odstavíme a necháme zchladnout.
V míse si ušleháme šlehačku, do které jemně, opatrně vmícháváme vychladlou čokoládovou hmotu. Pozor,nesmí být horká, jinak se nám vše srazí. Nakonec přidáme trochu vanilky, aby nám dezert krásně provoněla a znovu promícháme.
Dáme do pohárových sklenic nebo miseček. 
Vložíme do lednice. Zde necháme alespoň půl dne dezert vychladit. Podáváme ozdobené s borůvkami, jahodami, malinami nebo jiným ovocem.
 
Na závěr můžete přidat lžičku oblíbeného koňaku. Což ještě víc chuť dezertu vylepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *