Výborné Pesto z dýňových semínek

dne
Pokud máte někdy málo času, nestíháte nebo prostě se Vám nechce vařit nic složitého (známe se občas holky žejo…). To se stává…Proto je čas uvařit si něco rychlého než být o hladu nebo jen o suchém rohlíku. Můžete vyzkoušet tento skvělý zdravý fitness recept na domácí pesto z dýňových semínek ke špagetám. Příprava tohoto receptu zabere sotva pár minut.
Pesto, stejně jako špagety, také pochází z Itálie. 
Název Pesto (Pesto alla genovese) je odvozen z italského slova pestare nebo-li tlouci, mlátit. Základem je bazalka a další ingredience, které jsou stlučeny, rozdrceny v hmoždíři do zelené omáčky, která se následně podává se špagetami.
Dýňová semínka jsou pro tento recept nejen velmi důležitá, ale také velmi zdravou ingrediencí. Jsou významným zdrojem rostlinných omega 3. Obsahují přírodní zdroj zinku (8mg /100g), dále vitamíny A, E, D, B1, B2, B3, B5, B6, B12, B15, dále kyselinu listovou, minerály, vápník, železo, fosfor, mangan, měď, selen a draslík. 
Já se doslova po špagetách s tímto pestem můžu utlouct. Proto recept vřele doporučuji všem milovníkům špaget. 
 
Ingredience:

  • 150 g dýňových semínek
  • 4 stroužky česneku
  • půl hrnku dýňového oleje – může být i olivový (občas také používám)
  • půl lžičky soli
  • 5 lístků bazalky
  • špagety (já zvolila celozrnné)

Postup:

Těstoviny/špagety uvaříme dle návodu. Mezi tím, co se budou vařit si připravíme pesto.
Dýňová semínka rozdrtíme v mixéru nebo pomocí hmoždíře. Nasypala jsem je do mixéru, protože je to rychlejší a pro mě i praktičtější.
Rozmixujeme nahrubo, nasypeme do misky a potom už jen přidáváme další ingredience. Promáčknuté stroužky česneku, sůl, lístky bazalky nasekané najemno a nakonec olej (ten můžeme přidat i dle potřeby).

Už jen vše důkladně promícháme a můžete podávat se špagetami.

 

Hotové pesto si můžete dát do zavírací sklenice a uschovat v lednici, aby jste ho příště nemuseli znovu vyrábět. V pohodě pak sáhnete do lednice a jen si k němu uvaříte špagety. V lednici vydrží až tři měsíce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *